http://www.kapiyayinlari.com


Leyla ile Mecnun
 
1
KİTAPLIK
1


Hoş Sadâ


Yazar : İskender Pala
Basım Yılı : 10/2013
Sayfa : 192
Isbn : 9786055107178
Aşk ve Hikmete Dair…

Elinizdeki kitapçık Divan şiirinin has bahçesinden ıtırlar taşır ve tamamen kendi seçtiğim güzellikleri içerir. Bu kitapçıkta yer alan beyit veya mısraların çoğu keskin zekâların geniş kültürle yoğurdukları hik—metleri söyler ve adeta büyük tecrübelerin, geleneğe ait tavırların, toplumsal değer yargılarının bir resm—i geçidi gibidir.

Şair, “Âvâzeyi bu âleme Dâvûd gibi sal / Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş” diyor. Buradaki “sadâ”yı hayal ve deha, hikmet ve tecrübe, estetik ve kelam olarak anladığımızda, elinizdeki kitabın içinde çok güzel sadâlar bulacağınıza sizi temin edebiliriz. Öyle sadâlar ki, hakikati şiir kalıbında ancak böyle anlatabilir, insanların zihnine yüzyıllarca yaşayacak bir fikri estetik zarafetle ancak bu türde yerleştirebilirsiniz.

Divan şiirini sevdiren adam İskender Pala’nın beş yüz yıllık söz harmanını savurarak seçtiği tane beyitler ve dizelerden oluşan bu kitaptaki her ifade, —eğer zevkine ererseniz— gündelik hayatta cümlelerinizi süsleyerek anlatımınızı renklendirip sözünüzün etkisini arttıracak; ezberleyeceğiniz her “hoş sad┠da sizin sadânıza ayrı bir hoşluk katacaktır.


satın almak için : www.kitapgalerisi.com

Son 1 Yorum    Toplam : 1  Yorum       

Tarih :  26.12.2013 Ekleyen :   Uğur Özbakır

      Hoş Sada

   Hocam gonul pencerelerimizi aydinlatacak bi eser daha verdiginiz icin o tertemiz ellerinize sağlık eserlerinizii takip edip devamını bekliyoruz h ...


 


Bu Sayfa en iyi 1024*768 çözünürlüğünde izlenmektedir - İSKENDER PALA © 2005 Tüm hakları saklıdır.